Olyan időtöltést keresel, ami teljesen ki tud ragadni a szürke hétköznapokból? Szeretnél valamit tenni, hogy megőrizd egészséged, testi és szellemi frissességed? Szeretnél kiszakadni egy kicsit a szürke hétköznapokból és természetes környezetben, vízparton lenni? Ha a válaszod IGEN, akkor a szörfözést Neked találták ki. 🙂
NEKED VALÓ A SZÖRFÖZÉS, HA…
Fotó: Blanka Sebestyén Phototography
MIÉRT PONT A WINDSURF?
- Természetközelisége miatt a szörfözésnek rengeteg pozitív hatása van a testünkre és a lelkünkre egyaránt. A napsütés, a víz és az elemekkel való küzdelem a rosszkedv és levertség leghatásosabb ellenszere.
- A szörfözés a teljes figyelmedet, koncentrációdat igényli, így közben az elméd teljesen kitisztul, a hétköznapi problémáktól könnyedén el tudsz távolodni.
- Szörfözés közben megtapasztalhatod a flow élményt, teljesen átadhatod magad annak, amit éppen csinálsz.
- Más vízisportokhoz képest a windsurf bizonyítottan jobban csökkenti a stresszt, a magas szintű kihívás és a magas élmény-faktor miatt.
- Gyakorlás közben teljesen eggyé válhatsz az őselemekkel: a széllel, a vízzel (hullámokkal), a levegővel, a napsütéssel, ezáltal megtapasztalhatod a végtelenség érzését, amit a városi környezetben nem élhetsz meg.
Fotó: Windsurfing in Tarifa, cesalanguages.com
TEGYÉL TE IS AZÉRT, HOGY JOBBAN ÉREZD MAGAD!
Tapasztald meg a vízparti környezet és a vízisportok jótékony hatásait! A vízisportoknak, és elsősorban a szörfözésnek számos pozitív hatása van a fizikai és mentális jóllétünkre. Ha még mindig hezitálnál, itt összegyűjtöttünk néhány jó okot arra, hogy
MIÉRT ÉRDEMES ELKEZDENED A SZÖRFÖZÉST?
Javuló közérzet: Semmi sem hasonlítható ahhoz, amikor egy szikrázó napsütéses napot a vízen, vízparton tölthetsz. A konditermi (indoor) edzésekkel ellentétben számos előnyöd származik abból, ha a szabadban sportolsz, mozogsz. Érzelmileg, fizikailag és szellemileg is sokkal jobban feltölt. A napsütés D-vitamint termel a szervezetedben; a mozgás pedig a depresszió, a szorongás és a motiválatlan rossz kedv legjobb ellenszere.
Fotó: Blanka Sebestyén Phototography
A törzsizmok megdolgoztatása: A deszkás sportok, de különösen a szörfözés folyamatosan dolgoztatja a törzsizmokat, a hullámokon való egyensúlyozás állandó mikromozgásokat igényel, ezáltal olyan izmokat is megmozgat, amiket a hétköznapokon egyáltalán nem használsz. A törzsizmaid megerősítésével az ülőmunka miatt kialakuló nyak- és hátfájást, hanyag tartásodat is javítod. Sok más mozgásformában is kamatoztatni tudod a mélyhátizmok, has-és farizmok erősítését. A törzsizmok fokozatos megerősítésével a sportsérüléseket, illetve az ülőmunkából fakadó gerincproblémák (pl.: porckorongsérv) kialakulásának esélyét is csökkented.
Fotó: Blanka Sebestyén Phototography
Egyensúlyérzék javulása: A szörfözés gyakorlásával szuper egyensúlyérzékre tehetsz szert, amit minden más sportban előnyt jelent, és a hétköznapokban is nagyon hasznos. Búcsút inthetsz a csúszós padlóktól és jeges járdáktól való félelemnek, mert nem fogsz többet elesni. Az instabil helyzeteket igénylő más sportokban is fejlődni fogsz, mint például a Stand Up Paddle evezés, gördeszkázás, vagy télen a síelés, snowboardozás.
Fotó: Szakács Péter
Rengeteg kalóriát éget el: Szörfözés után szinte bármit megehetsz. A profi és kezdő (tanuló) szörfösök akár 1000, de egy hobbi szörfös is legalább 500 kcal kalóriát égetnek el óránként. Szörfözés közben is sok folyadékot és sót veszít a szervezeted, de mindezt nem érzed meg úgy, mint a szárazföldön végzett edzéseknél. Itt elkerülheted az edzések során kialakuló túlhevített állapotot és közben bármikor felfrissítheted magad a vízben. Kezdőként még nem végzel olyan gazdaságos mozgásokat, így emiatt jóval több kalóriát égetsz az első órákban. Később már egyre letisztultabb, „gazdaságosabb” lesz az energiafelhasználásod, így kevésbé fogsz elfáradni és újabb kihívások után nézhetsz (nagyobb vitorla, kisebb deszka választása, erősebb szél).
Fotó: Szakács Péter
Kezdőknek is nagyszerű testmozgás: kezdőként a szörfözésre szánt idő jó részét azzal töltöd, hogy próbálsz megállni a deszkán. Eközben a láb-és törzsizmaid az egyensúlyozásban vesznek részt, a váll-, hát-, kar-és hasizmok pedig a szörfvitorlában ébredő erőnek tartanak ellen. Ha beleesel a vízbe és úsznod kell, vagy amikor a deszkára kell felhúznod magad, szintén komoly fizikai munkát végzel. Szerencsére mindezt nem érzed megterhelő erőkifejtésnek, mert a víz, a hullámok, a napsütés kellemessé és élményteli kihívássá teszi a kezdeti lépéseket is.
A szörfözést nem érzed fárasztónak, mert élvezetes: miközben akár 50 km/h sebességgel száguldasz a vízen, vagy éppen arra koncentrálsz, hogy ne essél le a deszkáról, nincs idő a fáradtságra gondolni. Ez azt jelenti, hogy sokkal tovább bírod a gyakorlást, mintha a szárazföldön edzenél. Egy felmérés szerint az átlagos szörfös napi 6 órát is gyakorlással tölt, anélkül hogy egyáltalán észrevenné, hogy telik az idő.
Fotó: Szakács Péter
Kezdeti lépések biztonságos környezetben: a gyakorlásra a Balaton déli partjánál ideálisabbat nehéz lenne elképzelni. A sekély víz, és a többnyire part felé fújó szélben, Közép-Európa legnagyobb édesvízi tavában ideális feltételek mellett tehetsz szert az alapokra. A szörfözés a vízi sportok közül azért is a legélvezetesebb, mert teljesen részévé válunk a természetnek: a hullámoknak, a víznek, a szélnek, a szikrázó napsütésnek, miközben konkrétan a kezünkben tartjuk az irányítást.
Fotó: Szakács Péter
100% PÉNZVISSZAFIZETÉSI GARANCIA, HA NEM TANULSZ MEG SZÖRFÖZNI 2 ÓRA ALATT…
Próbáld ki Te is a szörfözést kockázatok nélkül! Mi GARANTÁLJUK, hogy két óra oktatás után már önállóan megteszed az első métereket a szörfön. Ha nem sikerül két óra alatt, akkor további ingyenes oktatást biztosítunk, vagy visszafizetjük a tanfolyam árát.
MIÉRT VÁLASSZ MINKET ?
Fotó: Szakács Péter
MIÉRT VAN SZÜKSÉGED OKTATÁSRA?
Sok kezdő szörfösnek veszi el lelkesedését a nem megfelelő felszerelés, a hiányos elméleti tudás, vagy a rosszul begyakorolt technikák miatti sikertelenség. Ezért ajánlott, hogy ne egyedül, hanem profi segítséggel vágj bele a tanulásba. A szörfözéshez meg kell, hogy ismerd a szél és a vitorla, illetve a deszka működését, amit kezdőként még nem tudsz önállóan kiismerni.
Fotó: Blanka Sebestyén Phototography
A 2 órás kezdő tanfolyamon az alapokat tudod megtanulni (egyensúly gyakorlatok, szimulátor, elindulás, fordulás), 4 óra alatt pedig már az önálló navigáláshoz szükséges gyakorlatot is meg fogod szerezni.